Nowy numer 46/2018 Archiwum

Z Ewangelią wysoko wzniesioną

W niedzielę Dobrego Pasterza nasza diecezja dziękuje za 32 lata posługi bp. Romana Marcinkowskiego jako biskupa pomocniczego.

Przychodzi czas emerytury, ale chcę was trochę pocieszyć, bo bp Piotr Libera prosił mnie, abym, na ile mi starczy sił, był obecny w życiu diecezji i w podejmowaniu posług pasterskich. Patrzę spokojnie na czas życia, który mnie czeka. To droga wzwyż, aby bardziej myśleć o wieczności i być wdzięcznym za wszelkie dobro, które mnie spotkało w Kościele płockim – mówił bp Roman 13 kwietnia, w chwili ogłoszenia papieskiej decyzji o przyjęciu jego rezygnacji z funkcji biskupa pomocniczego z racji osiągnięcia wieku emerytalnego.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy