Nowy numer 46/2018 Archiwum

Majowe fatimskie serdeczne

"... i co czuje, i co żyje, niech z nami sławi Maryję!" - od 153 lat w diecezji płockiej. A jak będzie w tym roku?

Rozpoczynamy szczególny maj, bo "fatimski", ze względu na setną rocznicę objawień Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. To również maj w rok po zakończeniu peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji płockiej. Okaże się, ile maryjnego zapału pozostało w nas...

Na majowe dni i modlitwę do Matki Bożej słowo zachęty kieruje bp Piotr Libera: "300 lat temu ikona Jasnogórska została udekorowana papieskimi koronami, 140 lat temu Maryja w Gietrzwałdzie przekazała wezwanie do modlitwy i pokuty dwóm dziewczynkom: Barbarze Samulowskiej i Justynie Szafryńskiej, a 100 lat temu powtórzyła tę prośbę trojgu dzieciom: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji w portugalskiej Fatimie. Zachęcam do modlitwy w pięknych dniach miesiąca maja. Ufam, że Maryja będzie wielbiona ustami dzieci, młodzieży, całych naszych rodzin. Nie wstydźcie się tej formy czci naszej Matki i Królowej!" - napisał biskup płocki.

W przeżywaniu nabożeństw majowych w naszej diecezji cenną pomocą może być publikacja diecezjalnego duszpasterstwa rodzin: "Matko, która nas znasz. Rozważania na nabożeństwa majowe i fatimskie", pod redakcją ks. dr. Wojciecha Kućki. Teksty te mogą być wykorzystane nie tylko w kościołach, ale również podczas majowych modlitw przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy