Nowy numer 42/2018 Archiwum

Na szali przebaczenia

Już po raz trzeci w parafii św. Wojciecha w Nasielsku odbyła się Droga Światła.

Za krzyżem przepasanym wielkanocną stułą i za płonącym paschałem wyruszyli w drogę wierni, prosząc o pokój na świecie świecie. W czasie nabożeństwa uczestnicy rozważali spotkania zmartwychwstałego Chrystusa m.in. z Marią Magdaleną, św. Tomaszem czy uczniami w drodze do Emaus oraz próbowali zgłębić osobiste przesłanie dla każdego wiernego, które z nich wynika.

- Pan Jezus czyni dostępnym na ziemi dar pojednania, w widzialnym sakramentalnym znaku. Chce, by szafowali nim ludzie – ludzie słabi, którzy sami potrzebują miłosierdzia. Tajemnica sakramentu święceń i tajemnica wzajemnej miłości: błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Panie Jezu Zmartwychwstały, bądź uwielbiony w każdym geście przebaczenia, który czyni nas podobnymi do Ciebie, w słowie przebaczenia, które toruje Tobie drogę do naszych winowajców. Przyjdź, prosimy, z darem pokoju wszędzie tam, gdzie jeszcze nadal krzywda rodzi krzywdę – mówił w czasie nabożeństwa ks. Grzegorz Ostrowski, wikariusz parafii i pomysłodawca wielkanocnego nabożeństwa.

Dodatkowo, po raz pierwszy, modlitewne spotkanie zostało wzbogacone elementami inscenizacji. Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku pod opieką Doroty Podgórskiej i ks. Ostrowskiego, przedstawili spotkanie Jezusa z Marią Magdaleną, uczniami nad jeziorem po nieudanym połowie, umocnienie wiary Tomasza oraz powierzenie Piotrowi władzy. Scenografię przygotowały Bożena Chrzanowska i Anna Chmielewska. Nabożeństwo ubogacił śpiew parafialnego chóru "Lira", pod kierunkiem organistki Joanny Ostaszewskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy