GN 24/2018 Archiwum

Taniej do muzeów

Na Mazowszu trwa akcja "Koleją do Kultury", do której włączyły się kolejne placówki z naszego regionu.

Od początku roku trwa akcja Kolei Mazowieckich, do której w tym miesiącu dołączyły muzea z Ciechanowa, Opinogóry i Płocka. – Mam nadzieję, że mieszkańcy Mazowsza potraktują naszą akcję jako pretekst i zaproszenie do odwiedzenia ciekawych miejsc – zachęcał marszałek Adam Struzik.

Wybierając się Kolejami Mazowieckimi do muzeów: mazowieckiego w Płocku, szlachty mazowieckiej w Ciechanowie czy romantyzmu w Opinogórze i przedstawiając w kasie tych placówek bilet z którym się podróżowało, można otrzymać zniżkę.

Zasada jest prosta – z możliwości zakupu biletu wstępu ze zniżką do instytucji kultury, które zechciały przystąpić do akcji, może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi "Dragon" i "Słoneczny".

– Oferta kulturalna Mazowsza jest bardzo bogata. Samorząd nadzoruje w sumie około 30 instytucji kulturalnych: muzeów, skansenów, teatrów czy bibliotek. Są one regularnie modernizowane i wyposażane, a prezentowane w nich ekspozycje niezwykle ciekawe – mówił w czasie promocji akcji marszałek Adam Struzik. – Warto poznać region, jego historię, tradycję, przyrodę, a w ramach akcji można zrobić to taniej – dodał.

Do programu "Koleją do Kultury" przyłączyły się również z regionu płockiego: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Teatr Dramatyczny w Płocku, Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma