GN 24/2018 Archiwum

Leśmian w Płocku

Książnica zaprasza do zwiedzenia nowej wystawy, poświęconej poecie w 140. rocznicę jego urodzin i 80. rocznicę jego śmierci.

"Ponad siebie rozkwitam, ponad siebie trwam!" - to tytuł wystawy poświęconej poecie Bolesławowi Leśmianowi.

- Ta druga rocznica zbiega się z datą powstania Książnicy Płockiej - zauważyła Joanna Banasiak, dyrektor biblioteki, otwierając wystawę.

- Leśmian to seria niespodzianek. Miał on nikłą posturę, ale był potężnym twórcą. Stworzył swój własny świat, w którym słowo miało ogromną moc. Najlepiej, gdy czyta się go głośno, gdy czyta się go tym, których się kocha. Niektórzy mówią, że Leśmian "młodnieje" i że jego poezja staje się coraz bardziej współczesna - mówiła dyrektor Książnicy.

Obecni na wernisażu mogli posłuchać niektórych z jego wierszy, w recytacji Henryka Jóźwiaka, aktora Teatru Dramatycznego w Płocku.

Ekspozycja została przygotowana we współpracy z I Prywatnym Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma