Nowy numer 46/2018 Archiwum

Nie jest za późno

Niektóre parafie, w tym już po raz ósmy płocka fara, organizują w Wielkim Tygodniu Noc Konfesjonałów.

„Inicjatywa powstała z myślą o tych, którzy w związku z licznymi zajęciami i obowiązkami zawodowymi oraz domowymi mają trudności, mimo dobrej woli, znaleźć czas, aby w ciszy i w spokoju doświadczyć tajemnicy pojednania z Bogiem” - czytamy na stronie internetowej parafii św. Bartłomieja w Płocku.

W płockiej farze duszpasterze będą czekali na penitentów w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, od godz. 20.30 do 02.00 (o dyżurach kapłanów w konfesjonałach więcej na stronie parafii - naszafara.pl).

W płockiej parafii pw. Krzyża Świętego Noc Konfesjonałów potrwa: w Wielki Piątek od godz. 18 do północy, a w Wielką Sobotę od 9.00 do północy.

Penitentów, którzy nie zdążyli w innym terminie przystąpić do sakramentu spowiedzi, zaprasza także parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Tu duszpasterze będą spowiadać do północy w Wielki Piątek (od 20.30).

Noc Konfesjonałów organizują także dwie płońskie parafie. W parafii św. Michała Archanioła spowiednicy będą czekali w konfesjonałach przez cały Wielki Piątek od 8.00 do 18.00; a w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego - w Wielki Czwartek od godz. 21 do 24.00.

Sierpecka fara także włącza się w tę ogólnopolską inicjatywę duszpasterską. Spowiedź w Wielką Sobotę potrwa tu od 8.00 do 18.00, a później od 20.00 do 24.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy