Nowy numer 20/2022 Archiwum

Wielkanoc dla nas?

Czy między święconym jajkiem a kawałkiem mazurka znajdzie się chwila na rozmowę o tym, czym są dla nas święta Zmartwychwstania?

Wydaje się, że żyjemy tak, jakby Ziemia była płaska, a w niebie nad nami siedział Bóg. A my robimy wszystko, aby go ściągnąć, zwabić i sprowadzić, żeby zechciał się nami zainteresować w danej chwili. A przecież to my mamy wpatrywać się w krzyż, z którego idzie odrodzenie i nowe życie. Krzyż, z którego płyną światło i radość, będące dla nas jest ukojeniem i rozkoszą.

Warto zadać sobie pytanie: czy między święconym jajkiem a kawałkiem mazurka znajdzie się chwila na rozmowę o tym, czym jest dla nas Wielkanoc? Czy będziemy umieli pomyśleć o problemach, które wiara może pomóc nam rozwiązać i sporach, które dzięki niej możemy zakończyć? Zróbmy sobie, więc świąteczny rachunek sumienia… Zmartwychwstanie, to nie tylko powrót do życia, ale zwycięstwo nad śmiercią. Zmartwychwstanie daje moc i siłę życia, a także ustawia śmierć na właściwym dla niej miejscu. Zmartwychwstanie Chrystusa jest potężnym wezwaniem do tego, aby być światłem i nieść światło innym. Można powiedzieć, więc krótko: Wielkanoc jest czasem radości i przypomina nam nasze narodziny do życia, a jednocześnie zapowiada nasze zmartwychwstanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama