Nowy numer 46/2018 Archiwum

Niech to będzie kuźnia pomysłów…

Młody Kościół naszej diecezji spotka się w Płocku na wspólnym świętowaniu w Niedzielę Palmową.

Co się zmieniło po tym potężnym duchowym i wspólnotowym wydarzeniu, jakim były Światowe Dni Młodzieży w Polsce? Jakie są owoce i jakie perspektywy? Te pytania będą się przewijały w panelu, spotkaniach, świadectwach podczas najbliższego Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, w tę sobotę i w Niedzielę Palmową.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i poznać modlitwę Jezusową; wezmą też udział w Drodze Krzyżowej i niedzielnej Mszy św., pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego. Będą też tańce lednickie i konkurs na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę wielkanocną. Zostanie także ogłoszony konkurs "Paszport do Panamy", która już przygotowuje się do kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

Do wzięcia udziału w tym diecezjalnym wydarzeniu zaprasza młodzież Biskup Płocki. "We wspólnocie młodego Kościoła Płockiego chcemy dziękować Jezusowi za dar Światowych Dni Młodzieży, które w ubiegłym roku odbyły się w naszej Ojczyźnie. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć sobie słowa Franciszka, że szczęścia nie należy mylić z wygodą, a konkretnie z dobrze znaną Wam "kanapą". "Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby «wegetować», aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad" – mówił do Was w Krakowie Papież. Drodzy Młodzi Przyjaciele, proszę Was, "wstańcie z kanapy" i przyjedźcie do Płocka! (…) Mam nadzieję, że podczas warsztatów i paneli w Studni" i Orlen Arenie "wykują" się ciekawe pomysły na przyszłość - napisał z zaproszeniu bp Piotr Libera.

Centralnym punktem Światowego Dnia Młodzieży będzie Msza św. w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia o godz. 15, w kościele parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku. Po Mszy św. młodzież przejdzie procesyjnie z kolorowymi palmami do Orlen Areny, gdzie zakończy się to diecezjalne spotkanie. Wydarzeniu będą towarzyszyć słowa z Ewangelii św. Łukasza: "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy