Nowy numer 47/2020 Archiwum

Z myślą o najmłodszych

Zakończyła się kampania "Twój miś może zostać ratownikiem", zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej.

Celem kampanii było udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększanie poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach.

Zbiórka maskotek trwała do końca stycznia br. Używane (lub nowe) maskotki po odświeżeniu trafiły do Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowych Straży Pożarnych na terenie województwa mazowieckiego. Zebrane pluszaki będą znajdowały się na wyposażeniu wozów ratowniczych, jako "Misie-Ratownisie". To przytulanka, która uosabia w świadomości dziecka domowe ciepło, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w następstwie nieszczęśliwego wypadku. W zbieraniu maskotek pomogły szkoły, przedszkola, urzędy gmin, instytucje oraz służby, które po zakończeniu akcji zostały nam przekazane.

- Podczas wypadków, pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń, często poszkodowanymi są dzieci, które należy otoczyć szczególną opieką. Miś wręczony dziecku potrafi zdziałać bardzo dużo, podczas nieszczęśliwych zdarzeń, odwraca uwagę od tego, co dzieje się dookoła. Taka maskotka sprawia, że dziecko nie zapamięta takiej akcji, jako traumatyczne przeżycie - mówi kpt. Bartosz Kołodziejski, oficer prasowy KP PSP w Makowie Mazowieckim. W Komendzie Powiatowej PSP w Makowie Mazowieckim zebrano łącznie ok. 600 maskotek.

Akcja "Twój miś może zostać ratownikiem" została objęta patronatem honorowym wojewody mazowieckiego oraz komendanta głównego PSP. W akcję włączyły się wszystkie jednostki Państwowych Straży Pożarnych z terenu województwa mazowieckiego, w tym jednostki z Ciechanowa, Pułtuska, Przasnysza, Płocka i Makowa Mazowieckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama