Nowy numer 50/2018 Archiwum

Trwa modlitwa za zmarłe siostry

Przy trumnach s. Edyty Figury i s. Teresy Żbikowskiej modli się ich najbliższa rodzina i zakonnice z Płocka i okolic.

Siostry służki zginęły tragicznie w minioną niedzielę, 19 lutego. Zginęły tuż po 15.00, a więc w Godzinie Miłosierdzia. Z pewnością w chwili śmierci modliły się Koronką, skoro w ich dłoniach znaleziono różaniec. Teraz siostry zakonne z płockich wspólnot, a przede wszystkim siostry służki i najbliższa rodzina s. Edyty i s. Teresy, z różańcem w ręku, czuwają na modlitwie przy ich trumnach przed uroczystościami pogrzebowymi. W sobotę odbył się pierwszy z Różańców w domu przedpogrzebowym w Płocku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 27 lutego. O godz. 14 w katedrze płockiej rozpocznie się modlitwa różańcowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15 Mszy św. pogrzebowej będzie przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.

Bliscy zmarłych sióstr proszą, aby w czasie pogrzebu, zamiast kwiatów, przekazać ofiarę na hospicjum Caritas Diecezji Płockiej. Datki do puszek przed katedrą zbierać będą wolontariusze.

Przeczytaj także: Nie żyją dwie siostry służki

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy