Nowy numer 46/2018 Archiwum

Obraz nam dany

Modlitwa w godzinie miłosierdzia przyciągnęła do sanktuarium na Starym Rynku rzesze pielgrzymów.

- Ta godzina jest duchowym stanięciem na Kalwarii i uwielbieniem Bożego Miłosierdzia - usłyszeli zgromadzeni na modlitwie w sanktuarium na Starym Rynku o godz. 15.

- Panie, najpełniej przemówiłeś do nas w swej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Ta prawda jaśnieje szczególnie w Twym krzyżu i w tym obrazie. Przez te znaki spływają na nas łaski. Daj nam odbijać Twoją miłosierną miłość w naszym życiu. W tym dniu został przecież objawiony światu Twój miłosierny wizerunek - wybrzmiało w czasie rozważania przed Koronką do Bożego Miłosierdzia, które poprowadziły siostry Matki Bożej Miłosierdzia.

- Ten obraz jest naczyniem i kanałem Bożych łask dla świata. Dziś dziękujemy za ten niezmierzony znak miłości Bożej - modliły się siostry.

Niewielka kaplica nie pomieściła wszystkich zgromadzonych na modlitwie w godzinie miłosierdzia. I tak było przez cały dzień: w czasie Mszy św. o 6.30, 10.00, 12.00 i 15.30.

Sanktuarium pozostaje otwarte do godz. 21. Wierni modlą się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i obrazem Jezusa Miłosiernego oraz relikwiami św. s. Faustyny.

O godz. 18 główne uroczystości rozpoczną się w katedrze płockiej, pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego, biskupa pomocniczego diecezji płockiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy