Nowy numer 03/2020 Archiwum

Nie żyją dwie siostry służki

W tragicznym wypadku zginęły s. Edyta Figura ze Skępego i s. Teresa Żbikowska z Żuromina.

Obie siostry były przełożonymi wspólnot sióstr służek NMP Niepokalanej i katechetkami. Siostra Edyta pochodziła z Radomia, a siostra Teresa z podpłockiej parafii Blichowo.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 19 lutego tuż po godz. 15, na DK 11 w okolicach Manowa, w powiecie koszalińskim (woj. zachodniopomorskie).

Z bardzo wstępnych ustaleń policji wynika, że w niedzielne popołudnie w kierunku Koszalina jechały fiat punto, w którym podróżowały siostry, i volkswagen. Mężczyzna kierujący tym drugim pojazdem zaczął wyprzedzać fiata. – Kiedy zjechał na przeciwległy pas ruchu, zauważył nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Zdecydował się wrócić na swój pas, jednak podczas manewru zahaczył o jadącego przed nim fiata. I wtedy samochód ten uderzył bokiem w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. W wyniku tego zdarzenia, dwie osoby poniosły śmierć na miejscu – powiedziała Beata Gałka, rzeczniczka koszalińskiej komendy.

Siostry służki proszą o modlitwę w intencji zmarłych s. Edyty i s. Teresy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • anioł 4
  20.02.2017 16:48
  Panie nakłoń Twego ducha, ku naszym prośbom, gdy w pokorze błagamy Twojego Miłosierdzia. Przyjmij dusze Służebnic Twoich, którym kazałeś opuścić te ziemię do krainy światła i pokoju i przyłącz je do grona Twych wybranych przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  doceń 7
 • Gość
  20.02.2017 21:35
  Dziś zginęły dwie siostry, tydzień temu dwie nastolatki, dwa tygodnie temu cała rodzina, wieczny odpoczynek...i pędzimy dalej. Bez refleksji bo już nas to nie porusza. To tylko kolejny wypadek. Zabijamy niewinnych na drogach. Jutro może Twoją siostrę, brata, matkę staruszkę lub dziecko rozjadą na pasach. I nic. Amen.
  doceń 7
 • Gość
  23.02.2017 20:14
  Ale mozemy byc dumni, ze to nie uchodzcy, ale my sami sie zabijamy!
  doceń 1
 • MichałGość
  25.02.2017 21:47
  Uwolnij Panie dusze wiernych zmarłych od wszelkich więzów ich przewinień i niech z pomocą Twej łaski zasłużą na to, by uniknęły sądu zemsty. Niech zasłużą na używanie wiecznej, szczęśliwej światłości." Dies irrae, dies illa..."
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama