Nowy numer 20/2019 Archiwum

O miłości inaczej

Szampan, czerwona róża i romantyczna kolacja na Walentynki? A może tak jeszcze…

… posłuchać Debaty Walentynkowej pod tytułem „Żadnego seksu przed ślubem vs. żadnego ślubu przed seksem”?

Będzie to audycja radiowa na falach KRDP w najbliższy poniedziałkowy wieczór, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji. To pierwsza taka inicjatywa tego środowiska.

W temacie płockiej debaty dwukrotnie pada słowo „sex”, ale chyba skandalu nie będzie…

- Miejmy nadzieję! - mówią ze śmiechem organizatorki Małgorzata Roman i Katarzyna Wiśniewska z KSM. - Gdy myślałyśmy nad tematem, zależało nam przede wszystkim na tym, aby zapadł w pamięć i budził chęć do dyskusji. Chcemy, by hasło przyciągnęło uwagę wielu ludzi, a przy tym zapowiadało poruszenie tematyki na czasie - wyjaśniają.

Skąd pomysł, by „ochrzcić” Walentynki? - W czasie, gdzie wszystkie bilbordy, dekoracje sklepowe czy plakaty w kinach przesycone są serduszkami i kontrowersyjnie wyeksponowanym pięknem kobiety, kaesemowe debaty będą „przełamaniem” tego czerwonego smaku - mówi Małgorzata, szefowa diecezjalnego zarządu młodzieżowej organizacji. - Chcemy pokazać, że święto zakochanych można obchodzić w święty sposób. Istotą pięknej miłości nie są dekoracje, filmy dla zakochanych czy wyuzdane reklamy. Chcemy, aby nasi rówieśnicy dostrzegli piękno miłości w samym jej przeżywaniu z drugą osobą - dodaje Katarzyna.

KSM zaprosił do debaty młode małżeństwo Igę i Konrada Grzybowskich z warszawskiej Fundacji „Ster na miłość”, którzy prowadzą wiele warsztatów, konferencji dla młodzieży i młodych par.

W atrakcyjny i komunikatywny sposób poruszają w nich temat czystości przedmałżeńskiej, zakochania, budowania szczęśliwego związku i rodziny.

- Uważam, że najskuteczniejszym formą dotarcia do młodych ludzi jest świadectwo. Nie tylko znanych osób, ale przede wszystkich nas samych. Ważne jest aby ci, z którymi żyjemy i dla których działamy, widzieli, że głoszone przez nas idee miały odzwierciedlenie w naszym życiu - przekonuje Kasia Wiśniewska.

W debacie radiowej wezmą udział także księża: ks. Krzysztof Jończyk, szef KRDP, który poprowadzi spotkanie, i ks. Grzegorz Zakrzewski z płockiej kurii, a także sama młodzież KSM. Rozmowa rozpocznie się w poniedziałek 13 lutego o 20.00 w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej.

Propozycję „modlitewnych Walentynek” ma z kolei Duszpasterstwo Diecezji Płockiej, parafia pw. św. Bartłomieja w Płocku i Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia”.

14 lutego o 19.00 w płockiej farze odbędzie się nabożeństwo dla par, narzeczonych, zakochanych, małżeństw, które będą prosić o wstawiennictwo patrona dnia - św. Walentego.

Jak zapowiadają organizatorzy, w programie znajdzie się „odkłamana historia św. Walentego”, zamyślenie i modlitwa o miłość, a na zakończenie… miła niespodzianka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • JAWA25
  12.02.2017 22:19
  a po co w ogóle zwracać uwagę na to "święto"? (rzekomo świętego Walentego, ale naprawdę kontynuacja jeszcze dziwaczniejszego "święta" Luperkaliów w starożytnym Rzymie)
  doceń 2
 • saherb
  13.02.2017 09:22
  Niestety jak zawsze nie ma nic, żadnej oferty dla tych, którzy są samotni, odrzuceni i cierpią, podczas gdy inni "szczebioczą" do siebie. To tak jakby obżerać się na oczach głodnego, a służba donosi kolejne porcje jedzenia, nie zauważając, że obok ktoś marzy chociaż o suchym chlebie i wodzie.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL