Nowy numer 48/2020 Archiwum

Czekają na wystawców

Do końca lutego obowiązuje promocyjna cena za stoisko wystawowe na tegorocznym Jarmarku Tumskim.

Wielka impreza kolekcjonerska w Płocku odbywać się będzie od 2 do 4 czerwca. O szczegółach informowali dziś podczas konferencji prasowej w Muzeum Żydów Mazowieckich prezydent miasta Andrzej Nowakowski, dyrektor POKiS Radosław Malinowski, a także dr Tomasz Kordala, wicedyrektor Muzeum Mazowieckiego oraz Bohdan Kowalczyk, ambasador Jarmarku Tumskiego i Prezes Polskiej Federacji Organizacji Kolekcjonerskiej.

Wystawców spotkamy, jak zwykle, w obrębie płockiej starówki, ul. Tumskiej i Nowego Rynku, w pięciu strefach: kolekcjonerskiej, handlowej, dziecięcej, sztuk i militariów. Jakich imprez towarzyszących można się spodziewać? W drugi dzień jarmarku, 3 czerwca, odbędzie się Noc Cygańska, a 4 czerwca - obchody Dnia Dziecka. Planowany jest także zlot pojazdów historycznych.

Z okazji trwającego Roku Rzeki Wisły zostaną pokazane dwie wystawy. Na pierwszą złożą się prace płockich fotografów, przedstawiające krajobrazy wiślane. Druga, zatytułowana „Ludzie Wisły”, będzie oparta na archiwalnych zdjęciach osób, których życie i praca związane są z rzeką.

IX Jarmark Tumski, podobnie jak poprzednie jego edycje, będzie miał swoją monetę związaną z historią miasta, a wszelkie informacje związane z wydarzeniem będzie można znaleźć w „Kurierze Tumskim” - gazecie jarmarku.

Pracę rozpoczęło już Biuro Jarmarku Tumskiego, które od 1 lutego już przyjmuje zgłoszenia wystawców zainteresowanych uczestnictwem w imprezie. Do końca tego miesiąca obowiązuje specjalna, promocyjna cena za stoisko - 200 zł. Karty zgłoszenia, a także regulamin i cennik opłat za stoiska są dostępne na stronie internetowej: www.jarmarktumski.plock.eu. Biuro jarmarkowe (ul. Kwiatka 7) czynne jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00. Organizatorami imprezy są miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Partnerzy wydarzenia to: Książnica Płocka, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Agencja Rewitalizacji Starówki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama