Nowy numer 3/2021 Archiwum

W areszcie z zarzutem zabójstwa

W środę rano poszukiwany listem gończym Mariusz Paweł D. sam zgłosił się na policję. Prokuratura Rejonowa w Płońsku zarzuciła 39-latkowi zabójstwo z nielegalnie posiadanej broni palnej. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie.

Przypomnijmy, w poniedziałek, w biały dzień, w centrum miasta, na osiedlu bloków przy ulicy Grunwaldzkiej, postrzelony został w okolice klatki piersiowej 33-letni Dariusz T. Padł co najmniej jeden strzał, jak się okazało - śmiertelny. Młody płońszczanin zmarł po przewiezieniu do szpitala. Przed śmiercią zdążył jeszcze podać tożsamość napastnika. Okazało się, że zarówno ofiara, jak i podejrzewany o zabójstwo dobrze się znali i byli wcześniej notowani w policyjnych kartotekach.

Jeszcze tego samego dnia wysłano list gończy za podejrzewanym o zabójstwo Mariuszem Pawłem D. pseud. "Lipek". Na nogi postawiono jednostki policji w całym kraju. W publikacjach medialnych ostrzegano, ze poszukiwany może być uzbrojony i niebezpieczny. Na mieszańców Płońska padł strach.

Przełom w sprawie nastąpił w środę, kiedy to poszukiwany sam zgłosił się na komendę policji w Płońsku, gdzie został zatrzymany i doprowadzony na przesłuchanie do miejscowej prokuratury. Na podstawie zebranego materiału dowodowego postawiono mu zarzut działania z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia Dariusza T. Mariusz Paweł D. nie przyznał się jednak do winy i odmówił składania wyjaśnień. Podejrzewany o zabójstwo został aresztowany na okres 14 dni.

Prokuratura najprawdopodobniej wystąpi do sądu z wnioskiem o przedłużenie tymczasowego aresztu. Motywy zabójstwa wciąż nie są jeszcze znane. Na czwartek planowano sekcję zwłok Dariusza T.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama