GN 32/2018 Archiwum

Odpowiedzialni za Nazarety

Członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich z diecezji płockiej uczestniczyli w noworocznym spotkaniu z kard. Kazimierzem Nyczem.

Jak co roku metropolitę warszawskiego odwiedzili członkowie Koordynacji Krajowej RRN. Tym razem była to pierwsza wizyta złożona w Domu Arcybiskupów Warszawskich przez nowy, wybrany w listopadzie ubiegłego roku na trzyletnią kadencję, skład tego gremium. Znaleźli się w nim Joanna i Zbigniew Jastrzębowscy oraz Anna i Dariusz Nachtygal z Mławy.

Podczas spotkania kard. Nycz nawiązał do Adhortacji Ojca Świętego Franciszka "Amoris letitia" i podkreślił, jak ważne jest dzisiaj towarzyszenie duchowe małżeństwom i rodzinom, wspólna modlitwa za małżeństwa i rodziny oraz dzielenie się doświadczeniem wiary i miłości przeżywanej w rodzinie i małżeństwie. Zauważył też, że istotną rolę w życiu rodziny pełnią dziadkowie i obecność rodziny wielopokoleniowej – to oni mają często dużą rolę do odegrania w kwestii wiary u swoich wnuków. Jednocześnie także należy zadbać o to co kruche i słabe - osoby samotne, które również wpisują się w realizację misji Kościoła.

- Szczególnie cenne są te spotkania dla nas, bowiem wsłuchujemy się w głos Kościoła i w łączności z nim pragniemy realizować zadania apostolskie oraz osobiście rozwijać się duchowo – uważa Anna Nachtygal. - Dzisiaj potrzebujemy innego języka i form, aby móc szczęśliwie i w pełni przeżywać charyzmat małżeństwa. Aby wzrastać wspólnie w miłości, powinniśmy pomagać sobie i docierać poprzez różne formy apostolstwa na poziomie parafii, wspólnot diecezjalnych, ruchów i stowarzyszeń katolickich. Ważne abyśmy siebie chcieli formować dla Chrystusa i być dyspozycyjnymi i otwartymi na potrzeby współczesnego świata i Kościoła.

Warto przypomnieć, że wśród księży należących do Koordynacji Krajowej Ruchu Rodzin Nazaterańskich jest trzech kapłanów z naszej diecezji: ks. Cezary Siemiński (moderator diecezjalny RRN, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Obrytem), ks. Sławomir Kowalski (wicemoderator diecezjalny RRN, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Mławie) i ks. Jacek Gołębiowski (proboszcz parafii św. Stanisława BM w Dąbrowie k. Mławy).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma