GN 32/2018 Archiwum

Warto iść, aby znaleźć Boga

Ulicami Twierdzy Modlin po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli.

Tegoroczna trasa orszaku prowadziła z kościoła do miejscowej szkoły, gdzie na hali sportowej została odprawiona Msza św.

W pochodzie uczestniczyły całe rodziny. Każdy uczestnik marszu otrzymał koronę i okolicznościową naklejkę. Mszy przewodniczył proboszcz parafii św. Barbary, ks. kan. Janusz Nawrocki. W homilii podkreślił, że Mędrcy ze Wschodu rozpoczęli swoją drogę zewnętrzną, włożyli wysiłek, aby znaleźć króla. Spotkali Jezusa i od tej pory zaczęli podążać drogą duchową. Zwrócił uwagę, że człowiek wierzący mniej powinien pytać: "co może dać mi wiara w Boga?", a bardziej: "Co ja mogę dać z siebie, jaki wysiłek włożyć, aby odnaleźć Boga?".

Po Eucharystii wierni obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci i młodzież. Tegoroczny Orszak w Twierdzy Modlin był wspaniałym, rodzinnym świętowaniem, a zarazem wyznaniem wiary w jedynego Boga.

- Nasza wspólna Msza św. była niesamowita – zauważa pani Magdalena, która z mężem i dwoma synkami przybyła na orszak – Cały czas było czuć taką rodzinną, świętą atmosferę, a dzięki czemu mogliśmy doświadczyć obecności Boga w naszym życiu! – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma