Nowy numer 46/2018 Archiwum

Uczą dobrej zabawy

Modlitwą i tańcem powitali 2017 rok członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji.

Zgodnie z utrwaloną od lat tradycją spotkanie sylwestrowe RRN miało miejsce w parafii Świętej Rodziny w Mławie. Wspólną zabawę rozpoczął oczywiście staropolski polonez. Później przyszła kolej na kolejne tańce i zabawy. Uczestnicy spotkania mieli niecodzienną okazję aby zobaczyć jak dobrymi tancerzami są… księża. Nie zabrakło też pysznego, domowego jadła. W odróżnieniu do większości odbywających się tego dnia bali nie było alkoholu, ale członkowie i sympatycy RRN należą do osób, które potrafią się świetnie bawić bez niego. Tak też było i tym razem.

Najważniejszym wydarzeniem spotkania była odprawiona przed północą Msza św., której przewodniczył ks. Andrzej Gajewski, proboszcz parafii Zielona Ciechanowska. Uczestnicy Eucharystii dziękowali Chrystusowi za łaski otrzymane w kończącym się starym i prosili o wstawiennictwo Maryi w rozpoczynającym się Nowym Roku. Po noworocznych życzeniach tańce i wspólna zabawa rozpoczęły się na nowo i trwały aż do białego rana.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy