Nowy numer 47/2020 Archiwum

"Korzenie" po raz 10.

Przyroda, archeologia i ludzkie losy... w najnowszym numerze półrocznika popularnonaukowego Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

- To jubileuszowe wydanie naszego periodyku, na które od jego powstania składa się już 980 stron, na których swoje teksty zamieściło aż 110 autorów - mówił na spotkaniu w Muzeum Mazowieckim dyrektor Leonard Sobieraj. - "Nasze Korzenie" nie są konkurencją dla nikogo, raczej uzupełniają pewną lukę wśród tytułów miejscowych czasopism. Ich sukces świadczy o tym, że zapotrzebowanie na rzetelną popularyzację wiedzy, także w wymiarze regionalnym, jest w naszym kraju znaczne - uważa Tomasz Kordala, redaktor naczelny "Naszych Korzeni".

W czasie spotkania promocyjnego dr Przemysław Nowogórski, autor jednego z artykułów w najnowszym numerze półrocznika, mówił "o Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie w tradycji judaistycznej i muzułmańskiej". Z kolei w "Naszych Korzeniach" opublikował "Opowieść o rebem Jechielu Meirze - cadyku z Gostynina, w 200. rocznicę urodzin".

W 10. numerze periodyku czytelnik znajdzie m.in. artykuł o walorach przyrodniczych i turystycznych Szczutowa, o wykopaliskach archeologicznych w Staroźrebach, o historii klasztoru i kościoła norbertanek w Płocku, czy historii dworu w Lelicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama