Nowy numer 48/2020 Archiwum

Radość bez barier

Już po raz piąty, a pierwszy w nowym obiekcie, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Płońsku świętowano dzień niepełnosprawnych.

SOSW zafundował swoim podopiecznym wiele atrakcji, a zabawa była przednia. - Dzisiaj chodzi nam o uśmiech wszystkich naszych dzieci, bo to jest ich święto - mówi Aneta Rutkowska, wicedyrektor placówki.

W programie znalazły się m.in.: występy aktorów z Teatru Form Wielu, warsztaty teatralne, pokaz zumby w wykonaniu młodzieży z ZS nr 2 i inne ciekawe zajęcia interaktywne. Główną atrakcją tego szczególnego dnia był finał pierwszej edycji szkolnego konkursu "Mam Talent". Uczestnicy świetnie poradzili sobie ze scenicznymi popisami, porzucili tremę i zbierali od jurorów kolejno "trzy razy tak", a od licznej publiczności gromkie brawa.

- Zamysł tegorocznej imprezy, która odbywa się pod hasłem: "Zawsze razem", jest taki, że tym razem to my pokażemy, w czym nie przeszkadza nam niepełnosprawność – podkreśla Aneta Rutkowska. - A na pewno nie przeszkadza nam w tym, żeby kapitalnie bawić się, śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach czy zdobywać sportowe medale - wymienia wicedyrektor. - W klasach odbywały się eliminacje do programu. Wyłoniono finałową piętnastkę. Te talenty są różne, bo mamy przecież dzieci z różną niepełnosprawnością - zaznacza Jacek Kostrzewa, dyrektor płońskiego SOSW. - Nasi uczniowie udowodniają, że mimo trudności, które sprawiają, że nie jest im w życiu lekko, mają wiele różnych pasji i talentów, którymi dzielą się z otoczeniem - dodaje pani Aneta.

Dyrekcja szkoły przy ul. Młodzieżowej chwali sobie współpracę z wolontariuszami, których nie zabrakło również podczas poniedziałkowego wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama