Nowy numer 41/2018 Archiwum

Adwent w mundurze

W Tłuchowie odbyły się 12. zamyślenia strażackie.

Strażacka brać wypełniła tłuchowską świątynię. Na uroczystość przybyli strażacy z PSP w Lipnie i Sierpcu. Byli obecni przedstawiciele z OSP działających na terenie powiatów: sierpeckiego i lipnowskiego. Wokół ołtarza zgromadziło się ok. 40 pocztów sztandarowych. Mszę św. w intencji strażaków i ich rodzin odprawił ks. Andrzej Zakrzewski, diecezjalny duszpasterz strażaków, a kazanie wygłosił ks. Piotr Marzec ze szkół katolickich w Sikorzu.

- Jesteście każdego dnia powołani do niesienia pomocy na różnych odcinkach ludzkiego życia. Tylko w takim aspekcie wasza służba ma sens i jest ogromnie wartościowa i potrzebna - mówił ks. Marzec. Apelował do strażaków, aby "poprzez dobre życie i codzienne nawracanie się gasili płomienie grzechu, namiętności, płomienie piekła, które naprawdę istnieje".

Oprawę liturgiczną przygotowali strażacy z OSP Tłuchowo, a uroczystość uświetniła tłuchowska orkiestra pod batutą Józefa Jankowskiego. Adwentowe Strażackie Zamyślenia są organizowane w tym celu, aby druhny i druhowie zatrzymali się choć na chwilę. Aby strażacy zebrawszy swoje myśli na modlitwie i przyjmując sakramenty św. mogli znaleźć się blisko Boga. Adwentowe czuwanie łączy brać strażacką, a wspólna modlitwa ich wzmacnia. W tym roku odbyły się już Strażackie Zamyślenia w Dzierżeninie i Tłuchowie, a wkrótce na adwentowym czuwaniu spotkają się strażacy w Malużynie i Radzanowie k. Płocka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy