Płockie rodziny.pl

Już dziś startuje strona internetowa, na której zarówno rodziny jak i narzeczeni odnajdą materiały, związane z sakramentem małżeństwa i nauczaniem Kościoła.

Strona powstała w związku utworzeniem nowego wydziału ds. rodzin kurii płockiej. Nowa strona nosi nazwę Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej i można ją znaleźć pod adresem: plockierodziny.pl. Skierowana jest do różnych środowisk: zarówno rodzin, małżeństw, narzeczonych oraz związków niesakramentalnych. Jej celem jest przekazywanie podstawowych informacji dotyczących działalności duszpasterstwa rodzin płockiej diecezji, a także rozpowszechnianie pomocy duszpasterskich dla księży.

W głównym panelu strony widnieją tematyczne zakładki, takie jak: życie, narzeczeni, małżeństwo i rodzina, wspólnoty, niesakramentalni, czytelnia i kontakt.

- Na głównej stronie będą znajdowały się różne kategorie: m.in. informacje dotyczące funkcjonowania wydziału ds. rodzin, dekanalnych duszpasterzy rodzin, diecezjalnej pary doradców życia rodzinnego. W drugiej kategorii: "życie" znajdą się wiadomości, dotyczące szeroko rozumianej ochrony i promocji życia - wyjaśnia ks. Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin.

- Warto podkreślić, że młodzi narzeczeni znajdą na niej wszystkie informacje o tym, jak się przygotować do sakramentu małżeństwa, zarówno od pierwszego spotkania z proboszczem, aż do samej ceremonii ślubnej. Jest też zakładka, pod którą będą mogli odnaleźć informacje o cotygodniowych spotkaniach, odbywających się w poszczególnych dekanatach. Po najechaniu na wybrane miejsce wyświetlą się podstawowe dane, które można skonsultować także po wybraniu danego dekanatu - tłumaczy ks. Wojciech.

Jak mówi diecezjalny duszpasterz rodzin, na stronie nie zabraknie dokumentów Kościoła, przydatnych linków do dokumentów papieskich, kongregacji rodzin, małżeństw, związków niesakramentalnych, poprzez dokumenty synodu, biskupa płockiego i innych pomocy dla księży. Na stronie wydziału wszyscy użytkownicy będą mieli dostęp do części informacyjnej, w której na bieżąco prezentowane mają być materiały związane z nauczaniem Kościoła, wartościami chrześcijańskimi oraz patriotycznymi.

- Wystartowaliśmy z nową stroną wraz z rozpoczynającym się rokiem liturgicznym. Chcemy wykorzystać dzisiejsze media i docierać do większej liczby odbiorców. Media elektroniczne są dziś podstawowym źródłem informacji. Poprzez nie ma się szerszy dostęp do użytkowników. Dodatkowo nasza strona ma również swoje profile zarówno na portalu społecznościowym Facebook, jak i Twitter - mówi ks. Kućko.

Strona plockierodziny.pl powstała z myślą także o instytucjach, wspólnotach i podmiotach katolickich. Wydział ma w planach wykorzystanie nowych propozycji multimedialnych, których na razie nie chce zdradzać.

- Prosimy księży proboszczów, a także wspólnoty o przesyłanie informacji, dotyczących działalności rodzin w diecezji, aby takie materiały mogły również zostać umieszczone na naszej stronie - zachęca duszpasterz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska