Nowy numer 47/2020 Archiwum

Śpiewajmy Panu

Pod takim hasłem odbyła się II edycja Powiatowego Konkurs Piosenki Religijnej dla dzieci z pułtuskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

W przeglądzie wzięło udział ponad 85 uczestników, reprezentujących różne gimnazja z okolic Pułtuska, m.in.: z Gzów, Świerczy, Dzierżenina i Pniewa. Celem konkursu było promowanie śpiewu religijnego oraz kształtowanie postaw etycznych i duchowych uczniów. – Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą – mówił ks. Marcin Lewandowskich, cytując słowa św. Jana Pawła II. – Cieszymy się bardzo, że coraz więcej dzieci angażuje się w śpiew wychwalający Boga, w tym Stwórcę naszych talentów – zwracał uwagę ks. Marcin, wikariusz bazyliki pułtuskiej oraz organizator konkursu.

Komisja oceniająca zwracała szczególną uwagę na dobór repertuaru, intonację, dykcję, emisję głosu, a także ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe statuetki, a jury nagrodziło następujących uczestników – w kategorii gimnazjalistów: I miejsce – Zuzanna Majewska z PG w Świerczach, II miejsce –  Julia Bielińska z PG nr 2 w Pułtusku, III miejsce – Aleksandra Zawadzka z ZS w Pniewie; natomiast w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych – I miejsce zajął Kamil Przewłodzki z ZS im. B. Prusa w Pułtusku, II miejsce – Aleksandra Słomkowska z ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku i III miejsce – Katerina Gasyak z ZS im. B. Prusa w Pułtusku. Grand Prix jurorzy przyznali Chórowi LO im. P. Skargi w Pułtusku.

Patronat nad konkursem objęli: starosta pułtuski oraz ks.kan. Wiesław Kosek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama