Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nasielskie Te Deum

Parafia św. Wojciecha dziękowała za Rok Miłosierdzia i za pierwszą rocznicę nawiedzenia obrazu Jasnogórskiego.

- Czy uczyniłem coś dobrego względem Boga i bliźniego na miarę moich możliwości i czy pojednałem się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty? - wybrzmiało w czasie parafialnych uroczystości na zakończenie Roku Miłosierdzia.

Program świętowania był bardzo bogaty, przeżywany pod kierunkiem o. Andrzeja Kordy, oblata z Siedlec. Na Mszy św. dziękowano za 1050. lat chrztu Polski.

Parafianie odnowili przyrzeczenia chrzcielne. W okolicznościowej dekoracji w kaplicy chrzcielnej umieszczono stuletnią księgę chrzcielną. W niej znajduje się m.in. akt chrztu najstarszej parafianki p. Janiny Paśnikowskiej, która przeżywa w tym właśnie miesiącu 100-letnie urodziny. Na zakończenie Eucharystii poświęcono odnowiony krzyż misyjny.

W godzinie miłosierdzia odbyło się czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. Konkretnym aktem miłosierdzia - głodnych nakarmić - było przekazanie na cele misyjne dla s. Danuty Padykuły 3 tys. zł. S. Danuta należy do Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi, pracuje od 10 lat w Kongo Brazzaville. Jałmużna została zebrana podczas kiermaszu ciast, loterii fantowej i sprzedaży kalendarza parafialnego.

Podczas Mszy św. wieczornej dziękowano za nawiedzenie parafii przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej, które miało miejsce 14 i15 listopada 2015 r. Całodzienne wydarzenia zakończył apel maryjny o godz. 21.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma