Nowy numer 49/2020 Archiwum

List do św. Tereski

Czy chcesz być święty? No pewnie, że chcę! - wybrzmiało w przasnyskiej farze.

W parafii św. Wojciecha gościły siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw w Strzelcach Opolskich. Poprowadziły one wieczór ze św. Tereską od Dzieciątka Jezus, który był kolejnym spotkaniem w ramach cyklu "Dzień dla dziewcząt i kobiet – Geniusz Kobiety", zapoczątkowanego kilka miesięcy temu przez prelekcję dr Moniki Waluś z UKSW.

– Czy chcesz być święty? – pytała przybyłych do kościoła wiernych siostra Faustyna. – No pewnie, że chcę – odpowiedziała jedna z zapytanych osób. Zakonnica zapewniła zebranych, że każdy z nich może zostać świętym. Opowiedziała o swojej wspólnocie oraz o zapoczątkowanych ćwierć wieku temu we Francji wieczorach ze św. Tereską od Dzieciątka Jezus, nazywanych również wieczorami "Płatków róż". Przybliżyła też niezwykłą postać św. Teresy z Lisieux. Wielu uczestników spotkania, zachęconych przez s. Faustynę, napisało list do świętej z prośbą o łaski za jej wstawiennictwem. Zakonnica odwołała się tu do przykładów z własnego życia i licznych łask, które sama otrzymała zwracając się do Boga za pośrednictwem świętej. Namawiała, aby prosić o to, co najbardziej leży na sercu, na czym najbardziej zależy, nie obawiając się, że nie zostanie to wysłuchane i spełnione. Uczestnicy spotkania powierzyli swoje troski adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

– Św. Tereso od Dzieciątka Jezus, wejrzyj na ufność, którą pokładam w Tobie, przyjmij moje błagania i wstaw się za mną do Najświętszej Maryi Panny, która obdarzyła Cię uzdrawiającym uśmiechem w cierpieniu – modlili się wierni w przasnyskiej farze.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Fundacji Scalam, która finansuje cykl "Geniuszu kobiety".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama