Nowy numer 48/2020 Archiwum

Edukacja w promocji

Wsparcie dla ciechanowskich uczniów obiecuje prezydent miasta.

Zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności dla uzdolnionych uczniów z ciechanowskich, publicznych podstawówek i gimnazjów, zajęcia wyrównawcze, a także działania wspierające uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym uczniów niepełnosprawnych – wszystko to dzięki pozyskaniu przez ciechanowski samorząd miejski prawie 1,3 mln zł unijnego dofinansowania.

- W projekcie weźmie udział 1450 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów samorządowych miasta oraz 244 nauczycieli - informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska.

Projekt będzie realizowany w 2017 r. W jego ramach odbywać się będą zajęcia wyrównawcze w zależności od zapotrzebowania danej szkoły, z: języka angielskiego, niemieckiego, matematyki, fizyki, geografii, przyrody, chemii, informatyki, biologii.

- Prowadzone będą też zajęcia rozwijające z poszczególnych przedmiotów, a także z programowania; powstaną koła szachowe - dodaje Renata Jeziółkowska. - W ramach wsparcia uzupełniającego zaplanowano wsparcie logopedyczne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, treningi społeczne dla uczniów z zespołem Aspergera i autyzmem, warsztaty postaw kluczowych dla rynku pracy oraz zajęcia z doradztwa zawodowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama