Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kościół nieskończony

- To wy jesteście żywą świątynią, która ma być dopełniona życiem wiary i świadectwa - mówił w Mokowie bp Mirosław Milewski.

Biskup przewodniczył Mszy św. w uroczystość poświęcenia kościoła. W czasie liturgii poświęcił odnowiony dach i schody. - Wśród mieszkańców tej parafii są tacy, którzy świadomie przeżywają swoją przynależność do Kościoła. To oni traktują tę świątynię jako swój dom, do którego przychodzą, aby nabrać sił do dalszej wędrówki przez życie, by słuchać tutaj Słowa Bożego i spotykać Chrystusa w sakramentach. To oni przychodzą i dbają o piękno tego domu i wystrój kwiatowy. To oni są uzasadnieniem istnienia tej parafii i realizowanej tutaj posługi duszpasterskiej - mówił na początku uroczystości ks. proboszcz Zbigniew Milczarek.

- Kościół - wspólnota jest wciąż jakby niedokończony: ciągle jest otwarty, czeka na kolejne pokolenia tych, którzy zbudują następną jego cząstkę - mówił biskup. - Wspólnota Kościoła czeka na dzieci, które przyjmą chrzest przy chrzcielnicy. Czeka na młodzież, która przygotuje się solidnie do sakramentu bierzmowania i powie przed biskupem, że chce być częścią Kościoła, chce swoją wiarę mężnie wyznawać i według niej żyć. Kościół czeka na dzieci, które przez sakrament Komunii św. zaczną jednoczyć się z Chrystusem. Wspólnota Kościoła czeka na młodych, którzy przed tym ołtarzem staną i będą ślubować sobie miłość, wierność i trwanie razem aż do śmierci. Wspólnota Kościoła czeka wreszcie na młodych mężczyzn, którzy idąc za głosem powołania staną się kapłanami, by przy tym ołtarzu sprawować swoją pierwszą Mszę św.

- Cieszę się, że dbacie o Kościół duchowy i o ten tak ważny dla was budynek kościoła parafialnego. Cieszę się razem z wami odnowionym dachem na kościele i pięknymi schodami wejściowymi. I nie chodzi mi tylko o te materialne dokonania. Zdaję sobie sprawę z tego, że za tymi remontami kryją się konkretni ludzie, kryje się wasza wiara, która skłoniła Was do zaangażowania się w to dzieło. To materialny znak waszego ducha - mówił bp Milewski w kazaniu.

W czasie uroczystości ks. proboszcz zapowiedział, że kościół parafialny czeka teraz malowanie wnętrza, które ma zostać ukończone do 2018 roku - na 80. rocznicę poświęcenia świątyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama