Nowy numer 24/2021 Archiwum

Odeszli, ale żyją

Wspominamy zmarłych w tym roku znanych ludzi z ziemi przasnyskiej.

5 listopada 2015 r. w wieku 80 lat zmarła Krystyna Grotkowska, znana przasnyska działaczka społeczna, z zawodu agrotechnik. Zawsze aktywna i uśmiechnięta, swoją niewyczerpaną energią zarażała do działania innych. W 2009 r. uhonorowana statuetką Przaśnika.

23 stycznia 2016 r., w wieku niespełna 40 lat, po ciężkiej chorobie zmarł w Łodzi o. Wojciech Kowalczyk, pasjonista. W latach 2010-2013 posługiwał w przasnyskim klasztorze i parafii ojców pasjonistów. Mieszkańcom Przasnysza dał się poznać jako kałan o głębokiej duchowości.

30 stycznia, w wieku 85 lat, zmarł o. Czesław Walenty Buszta, pasjonista. W pamięci wiernych zapisał się przede wszystkim jako organista, którego wspaniała muzyka i śpiew przez wiele lat wypełniały przasnyski kościół ojców pasjonistów. Przez blisko 59 posługiwał jako kapłan.

10 lutego zmarł Mieczysław Stusiński, wieloletni nauczyciel matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Był człowiekiem o różnorodnych zainteresowaniach. Przez wiele lat czołowy szachista Mazowsza, a także poeta i satyryk, członek-założyciel Związku Literatów na Mazowszu. Przeżył 78 lat.

3 października, w wieku 57 lat, zmarł Roman Wierzbicki, przasnyski artysta malarz, rysownik, rzeźbiarz, poeta, scenograf, muzyk, reżyser. Był m.in. organizatorem i dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Czernicach Borowych oraz opiekunem świetlicy w Zespole Szkół Zawodowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama