Nowy numer 44/2020 Archiwum

Noga z gazu!

Więcej patroli policji na głównych trasach wokół cmentarzy oraz zmiana organizacji ruchu przy drogach dojazdowych to oznaki rozpoczynającej się policyjnej akcji "Znicz 2016".

Jak co roku na drogach zrobi się tłoczno i to nie tylko w rejonie cmentarzy. Należy liczyć się z utrudnieniami i zmianami w ruchu drogowym. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby bliskich zmarłych na cmentarzach.

Policja informuje, że rozpoczęta od weekendu akcja "Znicz" potrwa do 2 listopada. Policjanci będą zwracać uwagę na prędkość na drogach, trzeźwość kierowców, stan technicznych pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

- Abyśmy bezpiecznie dotarli na groby naszych bliskich, funkcjonariusze policji będą reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne: przekraczanie prędkości, nie ustąpienie pierwszeństwa pojazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Będą również kontrolować korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach dla dzieci, przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Będą także zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych oraz czy posiadają elementy odblaskowe – informuje podkom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie

- Apelujemy by prowadząc samochód nie jeździć na pamięć, zwracajmy uwagę na znaki. W rejonach cmentarzy zostanie czasowo zmieniona organizacja ruchu. Podporządkowujmy się poleceniom policjantom kierującym ruchem. Parkujmy samochody w miejscach wyznaczonych. Jeżeli nie jesteśmy zmuszeni do używania własnego pojazdu warto skorzystać z komunikacji miejskiej – apeluje ciechanowska policja.

W tym okresie, powinniśmy również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań. Policja apeluje także o dokładne zaplanowanie trasy i środku transportu tak, by w sposób bezpieczny odwiedzić groby naszych bliskich. Zaś pieszym przypomina o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku.

W akcji znicz często pomagają: straż miejska oraz harcerze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama