Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → Vademecum ewangelizatora

Vademecum ewangelizatora przejdź do galerii

Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej św. Łukasza Ewangelisty świętowała 5. rocznicę powstania.

 
Płock, 18.10.2016. Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Libery, w 5. rocznicę powstania Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej. Bazylika katedralna ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

W czasie Mszy św. bp Piotr Libera zachęcał zgromadzonych w katedrze, aby wpatrywali się w duchową sylwetkę św. Łukasza i odczytali ewangelizacyjne przesłanie. - Św. Łukasz był wierny człowiekowi - mówił ks. biskup. - Łukasz-lekarz, Łukasz-uczeń trwa wiernie przy uwięzionym Apostole Pawle. Zachował wierną obecność przy człowieku w kajdanach. Bardzo łatwo jest towarzyszyć komuś, kto się liczy, ma władzę, wpływy. Łatwo być przy kimś, kto daje nadzieję korzyści, spokoju, awansu. Rzadko można spotkać braterskie towarzyszenie drugiemu pozostającemu w niełasce, w kajdanach. Wielki i mocny Paweł wylewa swoją skargę w liście – "wszyscy mnie opuścili". Tam w rzymskim więzieniu trwała jego Golgota. Przy osamotnionym Pawle trwa św. Łukasz, wierny towarzysz pawłowej walki z cierpieniem.

- Św. Łukasz był wierny wobec prawdy, (...) to człowiek wsłuchany w Mistrza, (...) bo badał prawdę "od początku". Był świadkiem wiernym, który przebadał od podstaw „sprawę” Jezusa. Chwycił pióro i napisał dwie księgi; dwie wierne fotografie: życia Jezusa i życia pierwotnego Kościoła. Przekazał na piśmie to, czego doświadczył. Nie zostawił żadnej własnej mowy, własnego listu. Zostawił świadectwo dla wszystkich pokoleń, dla jemu współczesnych i dla nas. Gdy zaś zabito św. Pawła, poszedł między ludzi głosić Chrystusa, bo żniwo wielkie, ale robotników mało.

- - Dobry Lekarzu, św. Łukaszu! Prosimy Cię dziś, wyproś u Boga płockim ewangelizatorom wierność Bogu i człowiekowi, wierność prawdzie i odwagę świadczenia swoim życiem o Jezusie - modlił się na zakończenie homilii ks. biskup.

- Chcemy głosić Zmartwychwstałego, gdziekolwiek On nas pośle - mówiła na zakończenie Eucharystii Iwona Zielonka - dyrektor SNE. - Jest nas ok. 150 osób w diecezji, jesteśmy skupieni w 7 wspólnotach, w 13 małych grup, w tym dwie z nich to grupy małżeńskie. Szkoła Nowej Ewangelizacji prowadzi 12 różnych dzieł. Przez dwa miesiące wakacji członkowie wspólnoty podjęli post - mówiła dr Zielonka.

Ks. biskup, w swym słowie, z uznaniem odniósł się do inicjatyw podejmowanych dla ewangelizacji wsi i organizowanych od niedawna rekolekcji dla sołtysów.

« ‹ 1 › »
5-lecie Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej

Foto Gość DODANE 18.10.2016

5-lecie Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej

Msza św. w katedrze, pod przewodnictwem bp. Piotra Libery i wspólne uwielbienie w 5. rocznicę powstania SNE.  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

|

19.10.2016 00:39 GOSC.PL

publikacja 19.10.2016 00:39

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • NOWA EWANGELIZACJA
  • NOWA EWANGELIZACJA W DIECEZJI PŁOCKIEJ
  • PŁOCK
  • SZKOŁA NOWEJ EWANGELIZACJI

ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

Polecane w subskrypcji

  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X