Nowy numer 44/2020 Archiwum

Odznaczeni przez biskupa

Misjonarz i proboszcz zostali kanonikami.

15 października bp Piotr Libera odznaczył tytułem kanonika ks. Janusza Rumińskiego, proboszcza parafii św. Mikołaja w Sulerzyżu, zaś 18 października - ks. Tomasz Szablewski, wieloletni misjonarz na Wybrzeżu Kości Słoniowej, a ostatnio duszpasterz w Belgii, został kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej.

W piśmie skierowanym do ks. proboszcza Rumińskiego bp Libera dziękuje mu za "kompetentne i owocne zaangażowanie pastoralne". Pisze następnie: "Szczególnie serdecznie dziękuję za wierne i pokorne kroczenie drogą kapłańskiego powołania, posługę egzorcysty w naszej diecezji, a także za dzieło wybudowania nowej plebanii w Sulerzyżu, wykonane remonty kościoła w Chotumiu oraz piękne uporządkowanie otoczenia kościoła parafialnego w Sulerzyżu".

Z kolei do ks. Szablewskiego ks. biskup skierował słowa: "Uhonorowanie tą godnością kościelną jest docenieniem dotychczasowej gorliwej kapłańskiej posługi i służby Kościołowi. Szczególnie serdecznie dziękuję za długie lata pracy misyjnej na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Bóg zapłać za codzienne, pokorne kroczenie drogą kapłańskiego powołania" - napisał bp Libera.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama