Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tu jest nadzieja

10 lat temu pierwsza grupa kobiet w diecezji powiedziała: „tak” tej formie życia konsekrowanego. – Dziś czujemy większą odpowiedzialność przed Bogiem – mówiła jedna z pań podczas uroczystości rocznicowej w Płocku.

Jesteście nade wszystko modlitewnikami. Takiego zwrotu używał sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, kiedy przyjeżdżał do zgromadzeń zakonnych: „tu się dzieją wielkie sprawy Boże, a wy jesteście moimi modlitewnikami”.

Tak myślę, że wy, wdowy konsekrowane, jesteście takimi modlitewnikami. Kiedy dzisiaj idzie przez świat tsunami zła, potrzebna jest modlitwa – powiedział w kazaniu ks. Mieczysław Ochtyra, wieloletni rektor płockiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia i pierwszy opiekun duchowy tej grupy, podczas uroczystości jubileuszowej. W trakcie Mszy św. wspólnota modliła się szczególnie za swoje jubilatki, solenizantki, dwie zmarłe wdowy konsekrowane oraz pierwszą wdowę konsekrowaną z diecezji – Adelę Markowską, która przyczyniła się do zaszczepienia tej formy życia duchowego w diecezji płockiej. – Jestem dziś bardziej przekonany niż kiedykolwiek, że Pan Bóg daje nam tu nadzieję – powiedział o rosnącej wspólnocie wdów i od niedawna także dziewic konsekrowanych ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, obecny ich opiekun duchowy. – Choć niewiele możemy zrobić i nasza aktywność nie jest tak widoczna na zewnątrz, to dostrzegamy, że nasza modlitwa jest potrzebna, mimo że nie zawsze widzimy owoce. Mamy tę radość, że poświęciłyśmy się Panu Bogu – mówi Maria Owsik, jedna z wdów jubilatek, która przyjęła konsekrację 10 lat temu. Więcej na:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama