Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Maryja wciąż w drodze

W parafii św. Mikołaja w Gąbinie rozpoczęła się peregrynacja obrazu Czarnej Madonny w rodzinach.

To echa niedawnego nawiedzenia obrazu Nawiedzenia w Gąbinie. - Myślę, że wtedy na powitanie Matki Bożej przyszło około 4 tys. wiernych. Oczywiście, to nie byli wszyscy, dlatego teraz Matka Boża idzie w parafię szukać swych dzieci - mówi ks. kan. Józef Szczeciński, proboszcz gąbiński.

Zostały poświęcone trzy obrazy, które przez ponad dwa lata nawiedzą wszystkie miejscowości i rodziny. - Ufam, że ta maryjna i ewangelizacyjna akcja ożywi naszą wiarę - dodaje ks. proboszcz.

W najbliższą niedzielę, 16 października - dokładnie w 50. rocznicę konsekracji kościoła, który był diecezjalnym wotum za tysiąclecie chrztu Polski, Mszy św. w Gąbinie będzie przewodniczył bp Mirosław Milewski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma