Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wierzyć społecznie

Po tropach chrztu Polski szli uczestnicy spotkania w parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Płońsku.

Najważniejsze w chrzcie jest to, co przyniósł nam Chrystus: miłość Boga i bliźniego – mówił bp Milewski. Zachęcał, aby dziękować Bogu za liczne duchowe owoce wydarzenia sprzed 1050 lat: „za owoce wiary, która jednoczy naród od wieków, za owoce chrześcijańskiej miłości i szacunku dla człowieka, za owoce męstwa w walce o dobro, wolność, chrześcijańską tradycję i wiarę”.

– Jesteście spadkobiercami wspaniałej ponadtysiącletniej tradycji chrześcijańskiej – zwracał się do wiernych parafii św. Marcina biskup pomocniczy. Na parafialne obchody jubileuszu chrztu Polski zainstalowano w ołtarzu głównym poczet świętych – kopię malowideł z katedry płockiej, a obok chrzcielnicy ustawiono wypożyczoną z diecezjalnego archiwum najstarszą księgę chrzcielną w diecezji z lat 1579–1719, pochodzącą właśnie z gostynińskiej parafii. – Jesteśmy odpowiedzialni za to, w którym kierunku idziemy jako naród i Kościół. Każdy z nas jest za to indywidualnie odpowiedzialny – akcentował ks. proboszcz Ryszard Kruszewski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma