Nowy numer 28/2018 Archiwum

Oddani Fatimskiej Pani

Bp Piotr Libera przewodniczył Mszy św. w 20. rocznicę powstania parafii w Ciechanowie.

- Ta, która dzisiaj patronuje waszej wspólnocie parafialnej jako Pani Fatimska, trwała wiernie przy Bogu i swoim Synu Jezusie. Dla nas wszystkich stała się przez to prawdziwym wzorem: wzorem wiary w sytuacjach próby i cierpienia; wzorem nadziei, kiedy wszystko wydaje się być stracone; wzorem miłości, która nie lęka się ofiary, aż po współumieranie - powiedział bp Piotr Libera w czasie liturgii sprawowanej we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Dziękując za 20 lat istnienia parafii i za wzniesiony kościół pw. św. Jana Pawła II, bp Libera dokonał kolejnego aktu ważnego dla młodej wspólnoty: poświęcił chrzcielnicę, a następnie wraz ze zgromadzonymi złożył chrzcielne wyznanie wiary.

Parafię Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie erygował bp Zygmunt Kamiński 8 września 1996 roku. Jej pierwszym proboszczem został mianowany ks. Jan Jóźwiak. W 1998 roku rozpoczęto prace nad wznoszeniem nowego kościoła, a na Pasterkę 2006 roku bp Roman Marcinkowski odprawił pierwszą Mszę św. w nowym kościele. 13 maja 2011 r. bp Piotr Libera dokonał poświęcenia kościoła pw. bł. Jana Pawła II, zaledwie dwa tygodnie po jego beatyfikacji. W świątyni tej odbyło się również diecezjalne dziękczynienie za kanonizację papieża Polaka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma