Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Płocki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
plock.gosc.pl → Wiadomości z diecezji płockiej → On pieszo, a my rowerami

On pieszo, a my rowerami przejdź do galerii

Ponad 300 uczestników zgromadził czwarty rodzinny rajd "Rower z aureolą" z Przasnysza do Rostkowa.

Tą samą drogą, którą za klka dni przejdzie diecezjalna pielgrzymka dzieci, przejechali teraz uczestnicy rajdu rowerowego z Przasnysza do Rostkowa  
Tą samą drogą, którą za klka dni przejdzie diecezjalna pielgrzymka dzieci, przejechali teraz uczestnicy rajdu rowerowego z Przasnysza do Rostkowa
Wojciech Ostrowski

Tradycyjnie, rajd wpisał się on w obchody ku czci św. Stanisława Kostki, poprzedzając pielgrzymkę dzieci i młodzieży oraz główne uroczystości. – On pieszo udał się przez Alpy do Rzymu, a my dziś na rowerach pojedziemy do niego – oznajmił rozpoczynając rajd jego pomysłodawca i główny organizator, ks. prał. Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu. Po krótkiej modlitwie rowerzyści wyruszyli spod przasnyskiej fary, czyli kościoła chrztu św. Stanisława Kostki, aby w słoneczne, niedzielne popołudnie dotrzeć do Rostkowa, gdzie patron polskiej młodzieży przyszedł na świat. Przebyli wiec tę samą trasę, którą co roku pokonują pieszo uczestnicy pielgrzymki dzieci i młodzieży. Zgodnie z nazwą, w rajdzie uczestniczyły całe rodziny. Było też wiele dzieci i młodzieży.

Po przybyciu do sanktuarium wszyscy wspólnie odmówili litanię do św. Stanisława Kostki, a w kościele parafialnym modlili się przed jego relikwiami. Wręczone zostały nagrody dzieciom uczestniczących w konkursie plastycznym "Gdyby św. Staszek Kostka żył dziś…". Wśród cennych podarków, które otrzymali autorzy najpiękniejszych prac, zalazły się lalki przedstawiające postacie świętych. Zdobywczyni pierwszego miejsca, otrzymała oczywiście kukiełkę świętego z Rostkowa.

Na uczestników rajdu czekało też wiele atrakcji, jak konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostce oraz tańce, gry i zabawy, przygotowane przez przasnyską grupę animacyjną "Takt". W drodze losowania jeden z uczestników rajdu stał się właścicielem roweru, ufundowanego przez organizatorów.

Jak wyjaśnia ks. Andrzej Maciejewski, celem rajdu jest propagowanie w atrakcyjny sposób rodzinnego wymiaru przeżywania wiary oraz kultu patrona młodzieży i miasta Przasnysza.

Zorganizowany przez parafię św. Wojciecha rajd "Rower z aureolą" odbył się dzięki wsparciu Fundacji Scalam, która jest także organizatorem wspomnianego konkursu plastycznego, oraz prywatnym sponsorom.

« ‹ 1 › »
Rajd rowerowy do Rostkowa

Foto Gość DODANE 12.09.2016

Rajd rowerowy do Rostkowa

​Po raz czarty z Przasnysza do sanktuarium św. Stanisława Kostki wyruszył rajd "Rower z aureolą".  
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Ostrowski

|

12.09.2016 10:15 GOSC.PL

publikacja 12.09.2016 10:15

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • PRZASNYSZ
  • RAJD RODZINNY
  • RAJD ROWEROWY
  • ROSTKOWO

Wojciech Ostrowski

Polecane w subskrypcji

  • Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
  • Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
    • Edukacja
    • Agata Puścikowska
    Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
  • Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
    • Kościół
    • Przemysław Kucharczak
    Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
  • „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X