Nowy numer 44/2020 Archiwum

Z Maryją od zawsze

Bp Mirosław Milewski spotkał się z pielgrzymami w Skępem.

Maryjny apel 8 września dla pielgrzymów z Płocka, Gostynina, Rypina, Włocławka oraz dla wiernych z Rypina poprowadził ks. Krzysztof Jończyk, dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. - Maryja w skępskiej figurze skrywa w sobie tajemnicę bycia matką Jezusa, matką każdego z nas, która powiedziała Bogu "tak". Maryja, choć zajęta wieloma naszymi sprawami, nie uroni żadnego naszego słowa - mówił ks. Jończyk.

Swym świadectwem przeżywania wiary z Maryją podzielił się bp Mirosław Milewski. - Maryi uczyła mnie moja mama i babcia. Jej obraz był od zawsze w naszym domu. Uczyłem się kochać Maryję w śpiewaniu litanii loretańskiej i odmawianiu Różańca. Później odkrywałem Maryję w Ruchu Światło-Życie jako Niepokalaną. Zawierzałem się Maryi w oazie, w seminarium i w kapłaństwie. Nie wyobrażam sobie dnia i przeżywania wiary bez tego maryjnego DNA: bez Różańca, bez "Pod Twoja obronę", bez osobistego zawierzenia. Zawierzajcie swoje życie Maryi. To nie tylko zabezpieczenie od nieszczęśliwego upadku, ale to najbardziej naturalne i potrzebne oddanie w życiu.

- Maryja zna całe nasze życie i wie, że zawierzenie Bogu jest najwłaściwszą z możliwych dróg. Doświadczenie Maryi w naszym życiu nigdy nie powszednieje - przekonywał bp Milewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama