GN 43/2020 Archiwum

Seminarium czeka

Płockie WSD czeka na kandydatów. Jutro egzaminy wstępne.

Płockie seminarium i klasztorne furty z nadzieją czekają na kandydatów, na odważnych, którzy w tym roku zapukają do ich drzwi. O to modlił bp Piotr Libera w każdej parafii, w której towarzyszył nawiedzeniu przez Jasnogórski obraz. O to modliła się również młodzież w czasie lipcowych spotkań, a towarzyszyli im wiernie klerycy, księża i siostry zakonne. Nie sposób nie docenić tej wiernej obecności ludzi w habitach i sutannach razem z młodymi na spotkaniach w diecezji, w Krakowie i na pielgrzymce do Częstochowy.

- Życzyłbym sobie nieprzeciętnych, heroicznych postaw u tych, którzy będą przychodzili do naszego seminarium. Tylko heroiczność postawy i głęboka wiara jest w stanie przemówić i przemienić serca, nie ilość. Życzyłbym, aby pogłębiła, a nie tyle powiększyła naszą liczbę. Bez pogłębienia i doświadczenia Kościoła, nie będzie odnowy życia religijnego - mówi ks. Marek Jarosz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. - WSD przygotowuje młodych mężczyzn do otwartości. Dynamika zmian jest tak duża, że trudno ją przeanalizować. Potrzeba im elastyczności w rozumieniu człowieka i Kościoła. Wszystko przyśpiesza, nie potrafimy przewidzieć problemów, które kiedyś nastąpią. Chodzi o uczenie elastyczności i pogłębianie prawdy, która jest niezmienna - mówi ks. rektor WSD.

3 września w seminarium odbędzie się drugi termin egzaminów wstępnych do WSD. Tej informacji na facebookowym profilu seminarium towarzyszy ciekawy baner. Czytamy na nim m.in. "Abraham był stary, Mojżesz jąkał się, Gedeon był tchórzem, Jonasz uciekał przed Bogiem, Piotr wyparł się Jezusa, Zacheusz był niski, Marta była nerwowa, Tomasz był niedowiarkiem... Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych".

Przypomnijmy, że wśród wymaganych dokumentów do płockiego seminarium należy złożyć: podanie o przyjęcie do WSD w Płocku, życiorys, świadectwo dojrzałości w oryginale, świadectwo ukończenia szkoły średniej, świadectwo chrztu, świadectwo bierzmowania, świadectwo ukończenia nauki religii, opinię księdza proboszcza, zaświadczenie lekarskie dla kandydata na studia, 5 fotografii, dowód osobisty, książeczkę wojskową, opłatę rekrutacyjną, podanie (druk) o przyjęcie do UKSW.

Przyjęcie do seminarium odbędzie się na podstawie rozmowy rekrutacyjnej i egzaminu wstępnego. Kandydaci są proszeni o wcześniejszy kontakt z rektoratem pod nr. tel. 24/ 264 32 62.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama