Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jasnogórskie dziękczynienie

– Na ten szlak ciągnie mnie Maryja – mówi jeden z uczestników 9-dniowej wędrówki do Częstochowy.

Po ważnych wydarzeniach związanych z nawiedzeniem Maryi i Światowymi Dniami Młodzieży, droga z Płocka do Częstochowy jest utrwaleniem i duchowym echem tego wszystkiego, czego ostatnio doświadczyliśmy.

Droga, która umacnia

– Tak jak wydarzenie z Góry Tabor umocniło wiarę uczniów, tak wydarzenia, które przeżywaliśmy w ostatnim czasie, zostały nam dane, aby umocnić naszą wiarę – mówił do pielgrzymów w święto Przemienienia Pańskiego bp Piotr Libera. W płockiej katedrze odprawił Mszę św. na rozpoczęcie 35. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Dla pątników tegoroczna pielgrzymka jest dziękczynieniem za dzieło nawiedzenia naszej diecezji przez obraz jasnogórski, za Rok Miłosierdzia, wizytę w Polsce papieża Franciszka i Światowe Dni Młodzieży. – Szczególnym wyrazem wdzięczności wobec Jezusa i Jego Matki, za wielkie dzieła, jakie dla nas czynią, jest trud pielgrzymiej drogi, na którą wyruszą pątnicy z naszej diecezji – mówił bp Libera.

Zaprzyjaźniony szlak

Ponad 1100 pielgrzymów (są to dane z minionego poniedziałku) wędrowało na Jasną Górę, modląc się i uczestnicząc w codziennych Eucharystiach i wieczornych apelach, słuchając katechez, niosąc intencje własne i swoich bliskich. Jak co roku, na szlak pielgrzymki pociągnęła ich niezwykła atmosfera, jedność i braterstwo. – Pielgrzymka to całe moje życie. Wędruję po raz 35. do tronu Matki Bożej – mówi Wiesław Jędrzejak, porządkowy z grupy biało-czerwonej. – Wszystko zaczęło się dość przypadkowo. Przybyłem na szlak, bo kolega brał ślub. I tak złapałem bakcyla, aby wracać tutaj co rok. Sierpień jest czasem, kiedy wiem, że na szlak ciągnie mnie Maryja. To Ona dokonuje rzeczy niemożliwych. Zmienia moje plany w pracy, robi wszystko, abym mógł ponownie do niej wrócić w corocznym pielgrzymowaniu – zwraca uwagę Wiesław.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma