Nowy numer 49/2020 Archiwum

Przed tym samym obrazem

Uroczystej Eucharystii w 1050. rocznicę chrztu Polski pod przewodnictwem papieża Franciszka towarzyszyła ikona nawiedzenia - ta sama, która przez ostatni rok odwiedziła wszystkie parafie diecezji płockiej.

W kaplicy cudownego obrazu pozostaje niezmiennie oryginalna ikona Czarnej Madonny, przed którą, na początku swej wizyty na Jasnej Górze modlił się papież Franciszek. Jednak przy ołtarzu na szczycie, gdzie ojciec święty odprawił Mszę św. w 1050. rocznicę chrztu Polski, ustawiono dobrze nam znaną ikonę Nawiedzenia: omodloną przez ostatnie 12 miesięcy w naszej diecezji, we wszystkich jej parafiach.

Spoglądając na ten wizerunek, ojciec święty powiedział w homilii m.in.: - My tutaj zgromadzeni właśnie na Nią patrzymy. W Maryi znajdujemy pełną odpowiedź Panu: w ten sposób w wątek Boży wplata się w dziejach "wątek maryjny". Jeżeli istnieje jakakolwiek ludzka chwała, jakaś nasza zasługa w pełni czasu, to jest nią Ona: to Ona jest ową ​​przestrzenią zachowaną w wolności od zła, w której Bóg się odzwierciedlił; to Ona jest schodami, które przemierzył ​​Bóg, aby zejść do nas i stać się bliskim i konkretnym: to Ona jest najjaśniejszym znakiem pełni czasu - mówił papież Franciszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama