Nowy numer 11/2019 Archiwum

Przyjeżdżają!

Już od jutra na ulicach stolicy diecezji płockiej będą rozbrzmiewać języki mieszkańców różnych krajów świata. Światowe Dni Młodzieży w diecezji ruszają!

W Płocku już jest grupa pielgrzymów z Francji, licząca 14 osób, z duszpasterzem, którą gości parafia pw. św. Wojciecha na Podolszycach. Do stolicy naszej diecezji dotarli nieco ponad 2 godziny temu. Będą nocować u płockich rodzin. W parafii powitała ich grupa wolontariuszy. - Są tu osoby w wieku mniej więcej od 16. do 20. roku życia. Pierwsze wrażenia? Otwarci, komunikatywni; rozmawialiśmy nie tylko po francusku, ale i angielsku. Przekazaliśmy im powitalne upominki, m.in. książkę o Polsce. Są już u rodzin, które ich goszczą. Dzisiejszy dzień będzie dla nich takim czasem adaptacji i poznawania Płocka - opowiada na gorąco wolontariusz z DDM "Studnia" Kamil Szymański.

Jutro już od 10.00 będą docierać do Płocka kolejne grupy pielgrzymów z zagranicy na Światowe Dni Młodzieży - z Ukrainy i Białorusi, Irlandii, Singapuru, Włoch i Brazylii. Kogo będą gościć mieszkańcy stolicy diecezji? U rodzin mieszkających w podpłockim Słupnie zakwaterowanie znajdą młodzi z Ukrainy i Białorusi, w Imielnicy zagoszczą Irlandczycy, inna grupa młodzieży z tego kraju spodziewana jest w parafii św. Jadwigi. W Płocku-Imielnicy od jutra pojawią się uczestnicy ŚDM z Armenii, Gruzji i Libanu - i to jedna z najliczniejszych grup. W płockiej Stanisławówce gościć będą pielgrzymi z odległego Singapuru, w parafii farnej - Włosi, u św. Wojciecha - obok Francuzów miejsce znajdą Hiszpanie, w parafii św. Benedykta w Płocku-Radziwiu - młodzi z Ukrainy, a w Sikorzu - Brazylijczycy. Jutro wieczorem na Starym Rynku odbędzie się uroczyste powitanie pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL