Nowy numer 3/2019 Archiwum

Dzień dla Boga i rodziny

W specjalnym apelu biskup płocki zachęca wiernych diecezji do wsparcia inicjatywy ustawodawczej o ograniczeniu handlu w niedzielę i przywróceniu jej dniem wolnym od pracy.

W ostatnie dwie niedziele w kościołach diecezji płockiej czytany był apel ordynariusza płockiego, w którym zachęca on do poparcia działań, zarejestrowanego w Sejmie, z inicjatywy grupy świeckich, Społecznego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

W apelu ordynariusz płocki pisze: „Działania Komitetu poparły różne podmioty życia społecznego, związki zawodowe oraz niektóre organizacje branżowe pracodawców i pracobiorców. Jest także poparcie ze strony Konferencji Episkopatu Polski. Postulowana w projekcie regulacja prawna bierze w obronę ponad milion osób, głównie kobiet, pracujących zawodowo w niedziele i dni świąteczne.

W związku z tym zwracam się z prośbą o wsparcie działań Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, zwłaszcza w zbieraniu podpisów pod projektem Ustawy, która przywraca niedzielę wolną od pracy zarobkowej, by stała się czasem odpoczynku i odrodzenia więzi rodzinnych i społecznych - dniem przeznaczonym dla Boga i dla rodziny” - apeluje bp Piotr Libera.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy