Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wytryśnie studnia młodości

Publikujemy program wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży w diecezji płockiej.

Wszystko zacznie się w środę 20 lipca wieczorem. Będzie uroczyste powitanie w każdym z miejsc, gdzie zawita młodzież. W Ciechanowie będą to młodzi z Armenii i Peru, w Dobrzyniu n. Drwęcą - Włosi, w Gostyninie - Włosi, Ormianie i Gruzini, w Płocku - młodzież z Armenii, Gruzji, Libanu, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Singapuru, Ukrainy i Włoch, w Płońsku - z Armenii, Gruzji i Wenezueli, w Przasnyszu, Rypinie i Sierpcu - z Armenii i Gruzji, w Sikorzu k. Płocka - z Brazylii, w Słupnie k. Płocka - młodzi Białorusini i Ukraińcy. Łącznie - 1000 gości.

Każdy dzień pobytu młodzieży w naszej diecezji będzie miał temat zaczerpnięty z Ewangelii o spotkaniu Pana Jezusa z Samarytanką i konkretne zadanie. Dzień 1. to "Spotkanie przy studni", czyli zakwaterowanie i otwarcie. Dzień 2 - "W poszukiwaniu źródeł" - to czas poznawania kultury i historii danego regionu. Dzień 3. - "Daj mi pić" - to czas pełnienia uczynków miłosierdzia. Dzień 4. - "Tryskające zdroje w studni" - to dzień wspólnoty i świadectwa w Płocku. Dzień 5. - "Zostawiła dzban i poszła do miasta" - to dzień spędzony w rodzinie i na rekreacji. Szóstego dnia, pod hasłem: "Nie będziesz już pragnąć i łaknąć", młodzież wyjedzie do Krakowa.

Sobota 23 lipca jest dedykowana na diecezjalne spotkanie w Płocku młodzieży polskiej i z zagranicy, która wyjedzie na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa. W programie spotkania: na Wzgórzu Tumskim, od 10.00 do 18.00 - obozowisko wczesnośredniowieczne i przewidziane różne atrakcje, na placu przed katedrą o 10.30 - zawiązanie wspólnoty, o 10.45 - inscenizacja chrztu Polski, o 11.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Libery. Od 14.00 - zwiedzanie miasta. O 18.30 - wręczenie tytułu "Płocczanin 2015 Roku", wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Płocka w dziedzinie kultury. O 19.00 - wieczorne nabożeństwo, o 20.00 - koncert zespołu Sound & Grace, prezentacje narodowe uczestników ŚDM i koncert zespołu Vox Singers.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama