Nowy numer 11/2019 Archiwum

Bo ludzie wam ufają

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w sierpeckiej farze, której przewodniczył ks. kapelan Andrzej Zakrzewski. Kazanie wygłosił ks. Dawid Witkowski – wikariusz miejscowej parafii.

- Wasza służba to nie tylko piękny mundur, wypinanie piersi do odznaczeń, ale to zaufanie, którym was darzą inni, licząc na waszą pomoc. Pamiętajcie o tym zawsze, gdy ten mundur zakładacie. Niech ta dzisiejsza uroczystość, pobudź was do jeszcze bardziej intensywnej pracy nad sobą, nad swoją postawą i moralnością, byście w sposób odpowiedzialny kształtowali młode pokolenie strażaków, które wychowane w duchu troski o dobro wspólne, godnie przejmą po was sztafetę życia- mówił w kazaniu ks. Dawid Witkowski.

Po zakończonej Mszy św. obchody jubileuszowe przeniosły się przed strażnicę w Piastowie. Tutaj ks. kapelan Andrzej Zakrzewski poświęcił gruntownie odbudowaną i zmodyfikowaną remizę, natomiast ks. Dawid Witkowski dokonał poświęcenia samochodu, który w tym dniu otrzymała OSP Piastowo.

Ważnym wydarzeniem było wręczanie zasłużonym strażakom medali i odznaczeń. Podniosłą chwilą była również dekoracja sztandaru miejscowej jednostki brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Gośćmi honorowymi obchodów 65-lecia OSP Piastowo byli przedstawicie władz samorządowych na czele z wójtem gminy Sierpc i wicestarostą sierpeckim oraz władze strażackie reprezentowane przez dh. Jana Sugajskiego – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Sierpcu oraz brygadiera Pawła Sekulskiego z Komendy PSP w Sierpcu

Uroczystość uświetniła orkiestra OSP Goleszyn pod batutą dh. Edwarda Wielgódzkiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL