Nowy numer 11/2019 Archiwum

Ze świadectwem dojrzałości

Wszyscy tegoroczni maturzyści katolickich liceów w diecezji płockiej w Sikorzu k. Płocka i w Mławie zdali maturę.

- To potwierdzenie, jak solidną wiedzę i dobre przygotowanie proponują nasze placówki - mówią dyrektorzy szkół: ks. Mariusz Oryl i Jacek Dusza.

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Sikorzu maturę zdało 17 abiturientów. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Najlepiej wypadła matura z języka polskiego i angielskiego. Z roku na rok rośnie średnia naszej szkoły - mówi ks. Mariusz Oryl. Absolwenci z Sikorza wybierają się na studia m.in. do Warszawy i Olsztyna.

W mławskim "Katoliku" maturę zdało osiem osób. - To wyjątkowo nieliczna klasa. Już za rok będzie to 27 osób - mówi dyrektor Jacek Dusza. - Najlepiej wypadła matura z języka polskiego, angielskiego i matematyki - dodaje dyrektor. Absolwenci szkoły wybierają się m.in. na Politechnikę Warszawską i do Szkoły Głównej Handlowej.

Mławskie liceum w swej niedługiej historii, bo to dopiero 11. matura, może się pochwalić wieloma osiągnięciami. - Wszyscy, którzy uczyli się w naszym liceum, zdali maturę. Już w pierwszej klasie dostosowujemy przedmioty do potrzeb i możliwości uczniów, którzy uczą się w małych grupach - mówi dyrektor Dusza. A jak patrzy na zapowiedzianą reformę szkolnictwa? - Z nadzieją, bo potrzeba głębokich, systemowych i całościowych reform w oświacie, a nie doraźnych zmian - zauważa Jacek Dusza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL