Nowy numer 3/2019 Archiwum

Jemu składam wszystko...

– To, co dzisiaj się wydarzyło, to konsekwencja i przypieczętowanie dłuższej drogi – mówią dwie panie, które w płockiej katedrze ślubowały Jezusowi.

Powiększyło się grono wdów konsekrowanych w diecezji płockiej, do którego dołączyła Kazimiera Depta z Płońska, mama dorosłych dzieci i szczęśliwa babcia. Od dawna zaangażowana w życie swojej wspólnoty parafialnej pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, w Odnowę w Duchu Świętym, krąg biblijny. – Z jednej strony myślę, że zewnętrznie wiele się nie zmieni, bo już tak żyłam od dawna.

Z drugiej strony zmienia się wszystko, bo teraz jestem zjednoczona z Jezusem. Jestem chroniona przez Niego, jestem w Jego rękach. Nie martwię się już o moją rodzinę, bo Jemu składam to wszystko, co wcześniej nosiłam w sercu, czym się martwiłam – mówi z przekonaniem pani Kazimiera. Chyba po raz pierwszy od niepamiętnych czasów biskup płocki dokonał w katedrze konsekracji dziewicy. – Dzisiaj czystość jest szczególnym znakiem w świecie, bo wszystko, co Boże, uznane jest przez współczesny świat za nieatrakcyjne. Dlatego ta moja decyzja to dla mnie wielka łaska. Nie czuję, że ten akt konsekracji mnie w czymś ograniczy. To raczej dopełnienie. Powiem więcej, odkąd tak w pełni przyjęłam to wezwanie Boże, jestem osobą radosną, szczęśliwą – przyznaje Elżbieta Berger, która przyjęła konsekrację. Pani Elżbieta pochodzi z Warszawy, ale pracuje w Płońsku i tu związała się ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym w maksymiliańskiej parafii. Uroczystość odbyła się w ubiegłą sobotę w katedrze, pod przewodnictwem biskupa płockiego, z udziałem rodzin obu pań, duszpasterzy i członków wspólnot, w które są zaangażowane. – Jestem przekonany, że potrzeba wielkiej odwagi i mocnej wiary, aby przyjąć Chrystusowe zaproszenie do życia w stanie wdowieństwa czy dziewictwa. Ale sama wiara i odwaga mogłyby nie wystarczyć, gdyby zabrakło tego, co najważniejsze – miłości. Czystej, prawdziwej, szczerej, gotowej do poświęceń – miłości do Jezusa – powiedział w homilii bp Piotr Libera.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy