Nowy numer 17/2019 Archiwum

Dobry krok

W środę z Bieżunia wyruszy diecezjalna pielgrzymka w intencji trzeźwości. Poza osobistymi intencjami pątnicy zabiorą w tym roku wspólną duchową prośbę za młodzież.

„Jak młodzieniec zachowa ścieżkę swą w czystości? Przestrzegając słów Twoich” - to hasło tegorocznej pielgrzymki, które ma towarzyszyć modlitwie i katechezie w drodze. - Wezwanie bardzo celnie korespondujące z hasłem tegorocznej pracy duszpasterstwa trzeźwości: „Młodzi, nie dajcie się zniewolić”. To także ważny temat w kontekście Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - mówi ks. Wojciech Czajkowski, kierownik pielgrzymki do Niepokalanowa.

Przypomnijmy. Wyruszy z Bieżunia już 6 lipca, czyli w środę, po Mszy św. odprawionej w południe, w kościele parafialnym. Do sanktuarium Niepokalanej dotrze 11 lipca. W tym czasie pątnicy pokonają ponad 100- kilometrową, malowniczą trasą m.in. przez Siemiątkowo, Koziebrody, Drobin, Gralewo, Górę, Bulkowo, Kobylniki, Rębowo, Wyszogród i Puszczę Kampinoską. Ich przewodnikiem będzie kolejny raz o. Tomasz Ludwiczak, OFM, który pracuje duszpastersko w Suwałkach, ale pochodzi z naszej diecezji. O. Tomasz zwraca uwagę, że ta pielgrzymka wpisuje się także w przesłanie Roku Miłosierdzia.

- Problem nałogów to także kwestia pomocy i osobom uzależnionym i ich rodzinom - mówi. - Wiemy, że młodych ludzi dzisiaj nie przekonują same hasła, tylko działanie. Młodzież musi widzieć, że to w czym uczestniczy, jest potrzebne. Młodzi są poszukujący, pytają „po co?”, „Dlaczego mają coś robić?”. I jeśli coś jest tylko pustym hasłem, bezwartościowe, to za tym nie idzie. Myślę, że ta pielgrzymka jest też taką odpowiedzią na pytanie „Dlaczego warto?” - wyjaśnia o. Tomasz, przewodnik 27 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej z Bieżunia do Niepokalanowa.

Pielgrzymka zawiązuje się w dniu wyjścia. Na stronie internetowej można pobrać kartę uczestnictwa, z którą należy się zgłosić 6 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL