GN 32/2018 Archiwum

Z Biblią w ręku

Do ogólnopolskiej akcji przed Światowymi Dniami Młodzieży włączyli się: Media ŚDM Przasnysz oraz Parafialne Centra ŚDM z Czernic Borowych i z przasnyskiej parafii św. Stanisława Kostki ojców pasjonistów.

Tak jak w wielu innych miejscach Polski wszyscy zainteresowani udziałem w akcji mogli zrobić sobie profesjonalne zdjęcie z Pismem Świętym. Wszystkie fotografie z całego kraju utworzą jeden wielki obraz Jezusa Miłosiernego, który będzie można zobaczyć w Krakowie w czasie centralnych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży 2016. Organizatorzy zachęcają też uczestników do umieszczania swoich zdjęć wraz z wylosowanym fragmentem Pisma Świętego portalach społecznościowych i w ten sposób zewangelizować internet.

W Czernicach Borowych udział w akcji wzięło 45 osób w bardzo różnym wieku. Najmłodszą z nich był trzyletni Wojtek, który uczestniczył w "Słowie z mocą" razem ze starszym bratem i tatą. Ale wziął w niej również udział Tadeusz Pichola, pochodzący z okolic Mławy, który liczy sobie 94 lata.

W drugiej, po Czernicach Borowych, odsłonie akcji w dekanacie przasnyskim udział wzięły 83 osoby, od juniora do seniora. Sekcja Medialna ŚDM wykonywała zdjęcia chętnym podczas pikniku rodzinnego w parafii św. Stanisława Kostki w Przasnyszu. Piknik w ogrodach klasztoru ojców pasjonistów uświetniły koncerty chóru z przasnyskiej fary, zespołu CSA i diakonii muzycznej Odnowy w Duchu Świętym.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma