Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dziękczynienie za Maryję i papieża

- Pamiętam tamte godziny na schodach biskupiego domu, kiedy Jan Paweł II spał - wspomina ks. inf. Marek Smogorzewski, który był jednym z organizatorów pielgrzymki w 1991 roku.

Kościół płocki dziękuje za dzieło nawiedzenia wszystkich parafii przez obraz Pani Jasnogórskiej oraz wspomina 25. rocznicę pobytu w Płocku św. Jana Pawła II. Dlatego warto sięgnąć pamięcią do maryjnej peregrynacji i spotkania z papieżem Polakiem.

Ks. Marek Smogorzewski, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Rypinie, głosił kazanie w płockiej farze w czasie maryjnej Pasterki odprawianej w czasie nawiedzenia parafii św. Bartłomieja przez obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Był on jednym z bezpośrednich świadków pobytu Jana Pawła II w Płocku.

- Piękne jest nocne czuwanie przed Tobą, Maryjo, dzisiaj w płockiej farze – mówił w kazaniu ks. Smogorzewski. - Nie sposób nie odwołać się do innego czuwania. 25 lat temu w nocy z 7 na 8 czerwca. Pamiętam tamte nocne godziny spędzone na schodach biskupiego domu, podczas gdy Jan Paweł II spał – mówił w kazaniu.

- Trzeba się uczyć się być prawdziwie wolnym, żeby nasza wolność nie stawała się naszą niewolą, zniewoleniem wewnętrznym - mówił ks. proboszcz parafii św. Stanisława w Rypinie.Zwrócił uwagę, że nauczanie Jana Pawła powinno stać się naszym chlebem powszednim, a zwłaszcza to, co mówił do nas w czasie pielgrzymek do ojczyzny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma