Nowy numer 44/2020 Archiwum

Gdzie jest twoja cegiełka?

Diecezja przekazała ponad 250 tys. zł. na budowę sanktuarium na Starym Rynku w Płocku. – Niech nie ustaną modlitwa i ofiarność – apelują siostry Matki Bożej Miłosierdzia.

20maja minął rok, odkąd ruszyła rozbudowa sanktuarium w miejscu objawień Jezusa św. s. Faustynie Kowalskiej w Płocku. Cieszą oko pnące się do góry filary i ściany boczne oraz absyda przyszłego prezbiterium świątyni.

Te prace są wciąż omadlane przez siostry i przybywających tu pielgrzymów. Oprócz niezbędnego duchowego zaplecza potrzeba jeszcze wiele pieniędzy, aby to ważne dzieło było kontynuowane. – Dziękujemy za życzliwość i wsparcie, które otrzymałyśmy od bp. Piotra Libery i całej diecezji płockiej. To święte miejsce jest dla nas wszystkich wielkim darem, który powinniśmy odkrywać, nawiedzać i wspólnie budować – mówi s. Mirosława Ratter, przełożona domu sióstr na Starym Rynku. Prace na placu budowy trwają bez przerwy. Obecnie jest wznoszona konstrukcja żelbetonowa ścian prezbiterium i ścian bocznych kościoła. – Gdy patrzę na to wznoszące się dzieło i na przychodzących tu ludzi, jak z przejęciem schodzą do podziemi, aby modlić się w miejscu objawień, to jeszcze bardziej przekonuję się, że ta świątynia jest bardzo potrzebna dla Płocka i tak licznych pielgrzymów. Realizujemy bardzo dobry projekt architektoniczny, powstanie piękny kościół. Potrzeba, aby powstał jak najszybciej – mówi Jacek Dobrzyński, kierownik budowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama